Muhvinivabrik

Nii umbes kaks nädalat enne kooli sünnipäeva 29. Septembril teatas õpetaja Marge Kanne et jätab kooli sünnipäeval pakutava toidu eest muretsemise meie peale. Asja eest vastutavad inimesed asusid ideede jahile ja neil oli tükk tegemist, klassikaaslaste sarkastiliste kommentaaride ja teemaväliste märkuste seast välja sõeluda häid mõtteid. Lõpuks otsustati muhvinite kasuks ja kuna kõik leidsid, et üks muhvin näo peale oleks liiga vähe, lepiti kokku kolmekohalise arvu üle. Juba järgmisel esmaspäeval said kokku 7 õilist õpilast (peakokk Kelly ja tema köögitöölised Annabel, Kertu, Hanna, Ott, Villem ja Jüri) kes ohverdasid oma kallist aega kogu klassi hüvangu nimel. Koos mindi ka esimest korda Solarise toidu poodi kust osteti muhvinite valmistamise tarbeks toiduaineid ning ühtlasi jõuti ka kokkulepele et kolmekohaline arv muhvineid on liiga palju, see vahetati uue kahekohalise arvu vastu. Seejärel veeti end koos hirm raskete kottidega kokanduse klassi (millele meil oli ligipääs tänu Egle Pihlapile) ja asuti muhvineid valmistama. Umbes nelja tunni ja veel kolme poe külastuse pärast oli valminud 72 muhvinit (pruune ja valgeid ja pruun-valgeid) ja kilojagu peedipulbriga värvitud marjakreemi. Järgmisel päeval tuli veel minna muhvineid kaunistama (loomulik kadu kõikidest kommidest mis tuli muhvinitele panna oli kindlasti rohkem kui 4%) ja ss nad lauale viia. Keegi muhvinit välja ei sülitanud seega võib lugeda operatsiooni õnnestunuks. Suure tänu võlgneme õpetaja Egle Pihlapile, istus kogu mittu tundi võtnud protsessi kõrval ja hoolitses selle eest, et me maja maha ei põletaks ja muhvineid ahju ei unustaks.
Hanna Kristina Käerdi