Etiketikoolitus Glorias

Klassijuhataja initsiatiivil ja toiduga meelitamisega saime kogu klassi (peale Eliase) ennast kirja panema etiketikoolitusele restoranis Gloria, seega 31. oktoobril kulgesime  kõik ilusasti riietatult Vanalinnas asuvasse Gloriasse.

Kohale jõudes oli aru saada: see koht oli väga uhke. Kuldne diivan, laes lühtrid, seintel maalid ning isegi tualetti interjöör oli kaunistustega. Igatahes tundus nagu meid oleks kogemata valesse kohta toodud, see oli kõik nii luksuslik. Viidi meid siis 2. korrusele ja lasti ringi vaadata. Kõik oli nii kirjeldamatult uhke. Nägime jookide menüüd ja detailidesse ei lähe, aga oli küll ikka väga kallis, kuid järelikult kvaliteetne? Istusime laudade taha ning õppisime oma koolitajalt Erika Kolbakovilt, kuidas õigesti kahvlit kasutada, istuda, käituda jne jne. Osad asjad olid küll meile väga kummalised, näiteks enne joomist suu salvrätikuga tupsutamine ning kahvlit n-ö õiget pidi hoidmine. Kui suurem osa õpitud sai, saabus ka toit.  Osad laudkonnad pingutasid, et võimalikult õigesti süüa, teised aga et võimalikult valesti ja reegleid eiravalt süüa. Uudistasime hiljem majas veidi ringi ning tulime tagasi täpselt magustoidu ajaks. Kana oli küll väga hea, aga magustoit parem, eks see oli ju magus 🙂 Kahju öelda, aga nii see lugu lõppeb. Tegime ära klassipildi, pildistasime veel viimast korda uhket interjööri ning lahkusime.

Tänud Gloriale meid enne avamiskellaaega sisse laskmast ning meid maitsva toiduga nuumamast!

Teksti koostas Saskia, pildid tegid Remo ja Annabel.