Idanaabrid Tallinnas

Kõleda novembrikuu viimasel nädalal leidsid Tallinna Reaalkooli seinte vahele tee meie idanaabritest õppurid, kes teguderohke nelja päeva jooksul said enamike jaoks esimest korda avastada meie Maarjamaa lõbusid ja iseärasusi. Hotelli meil neile finantsraskuste tõttu pakkuda ei olnud, ja parem oligi, selle asemel saadeti kümmekond poissi ja tüdrukut elama meie endi gümnastistide leibkondadesse ja ma usun, et põhjust selle üle rõõmustada jätkus mõlemale osapoolele. Niimodi saime meie praktiseerida oma kangesti ebapädevat vene keelt ja idanaabrid said seda meile rõõmuga õpetada, kogudes samal ajal pilti eesti kultuurielust ja perekonnatraditsioonidest. Öeldakse, et aeg lendab kui käsil on miskit lõbusat ja erandiks ei olnud ka need hektilised neli päeva. 96 tunni jooksul viisime elevusest pakatavad uustulnukad erinevatesse muuseumitesse, millest tähtsamateks võib vast pidada vana hea KUMU ja bioloogiatundidega koduseks saanud tervishoiumuuseumit, samuti jätkus hulganiselt seiklusi vanalinna, kus kuidagi lõpetati oma otsaga pea iga õhtu, võib isegi öelda, et see kord viisid kõik teed rooma asemel vanalinna. Nõnda oligi meie üllatus suur, kui järsku oli käes pühapäev ning varajastel hommikutundidel saime vaid lehvitades head teed soovida aina kaugenevale Peterburi poole veerevale bussile, mis oli täis meie üllatavalt armsaks saanud külalisi.

– Aleksandra