Gümnaasiumi teatrireis Pärnusse

Ilusal reedesel pärastlõunal, kaheksandal veebruaril sõitsime gümnaasiumiga Pärnu. Pärast väsitavat koolipäeva saime õnneks veel targemaks, toimus ajalootund Vana-Rooma teemal, kus käsitlesime Caesari elu ja saavutusi, muud sahmimist oli palju nii, et nendel kellel ei kuulanud peksid omad vitsad hiljem ajaloo suulisel arvestusel. Pärnusse jõudes läksime Pärnu Issandamuutmise kirikusse, kus kiriku ülempreester Ardalion Keskküla rääkis meile Issandast, kuidas leidis tema oma tee ülempreestriks ja vastas kõigile meie küsimustele. Külastuse ajal suutis Nikita kindlaks teha, et kirikupõrand on kahe kraadise nurga all ning Joonas ei suutnud maalide pealt leida Jeesust. Pärast kirikus käimist oli kõigil võimalik Pärnut ise natuke uurida ja söömas käia, juhuslikul kombel leidis suur osa meie klassist ennast lõpuks Hesburgeri järjekorrast. Väljavalitud näidendiks sai “Kaarnakivi perenaine”. Näidend rääkis eestlastest, kelle pere sattus küüditamise ohvriks ning kes töötasid kolhoosis. Näidend kajastas tolle aja igapäevaelu, probleeme ja karmi egoismi. Näidend oli huvitav ning humoorikas, kus lõi kaasa Eesti näitlejate koorekiht eesotsas Märt Avandi ja Ago Andersoniga. Näidendi lõppedes istusime bussidesse, kus õpilased agaralt muljeid vahetasid ning pikisilmi oma peatust ootasid. Oli väga kultuurne reede, meie klass jäi reisiga väga rahule.

Kirjutas Hans