Athiveeritud - päev 15.10.2010

11. – 15. Oktoober – Rebaste nädal

Et tõeliseks gümnasistiks saada, ei piisa ainult tiheda sõela läbimisest sisseastumiskatsetel, vaid peab olema valmis ka vaimselt ja füüsiliselt ennast lolliks tegema nädal aega ja hiljem lihtsalt naerda selle üle.
Juba esmaspäeva hommikul hakkas meie narrimine pihta: kooli jõudes ootasid meid meie ristijad maalri kostĂĽĂĽm käes, mille me pidime selga panema ja terve rebaste nädala jooksul kandma. Kuid ega see ainult kostĂĽĂĽmiga ei piirdunud. Me pidime iga hommik ette kandma bum-tšiga-bum’i saatel tantsu, pidime sööklas pulkadega sööma, pidime tegema kõike mida meie ristija käskis meil teha ja koos eelnevalt ärajaotatud rĂĽhmaga pidime igapäevastest võistlusest osa võtma (kĂĽlma särgi selga panemine, kooli alalt puulehtede korjamine jne), kus kaotajale järgnes karistus, milleks oli näiteks mingi laulu karaoke laulmine, tantsimine vms.
Õnneks lõppes kõik hästi. Reede õhtul saime peale kooli jälle kõik aulas kokku, kus me esialgu esitasime kokkuvõtte rebaste nädalast ja hiljem ristiti meid pühalikult täisväärtuslikuks gümnasistiks.

15.10.2010